Regulamin

Firmowy sklep internetowy Rostory.pl, dostępny pod adresem www.rostory.pl, prowadzony jest przez firmę ro:story – (reprezentowaną przez Nico Strauch) z siedzibą w 15366 Hoppegarten (Germany), Lindenallee 47, Tax number 064/279/04642.

Regulamin zakupów

Regulamin określa zasady zakupów w sklepie Rostory.pl.

Sklep internetowy Rostory.pl prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są przyjmowane przez stronę http://www.rostory.pl

Wszystkie produkty oferowane w sklepie Rostory.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

Wszystkie ceny podane na stronach internetowych Rostory.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

Na każdy sprzedany towar wystawiamy paragon fiskalny lub fakturę VAT.

Zamówiony towar dostarczamy za pomocą wyspecjalizowanych firm kurierskich.

Możliwe są następujące formy płatności:
– Za pobraniem
– Przelewem
– Kartą kredytową
– Za pomocą systemu Paypal.pl
– Za pomocą systemu Przelewy24.pl

Przesyłki zazwyczaj dostarczane są w terminie 2-3 dni roboczych od zamówienia. W przypadku braku towaru na stanie, zostaną Państwo poinformowani o terminie realizacji zamówienia. 

Produkty posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, obowiązującą na terenie Polski. W przypadku reklamacji towar wraz z opisem usterki oraz dowodem zakupu należy przesłać na adres ro:story Nico Strauch – reklamacje Lindenallee, 15366 Hoppegarten (Germany). 

Sklep ponosi odpowiedzialność przez 2 lata od daty zakupu w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r. Klient traci uprawnienia określone w w/ ustawie, w przypadku nieprzedstawienia dowodu zakupu. 

W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz z pismem określającym niezgodności oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji naszych zobowiązań, należy odesłać na koszt sklepu (tylko na terenie Polski) za pomocą firmy kurierskiej po wcześniejszym otrzymaniu listu przewozowego na wskazaną paczkę od obsługi sklepu, na adres ro:story Nico Strauch – reklamacje Lindenallee, 15366 Hoppegarten (Germany). Nie przyjmujemy przesyłek za pobraniem.

Jeżeli zgłoszenie niezgodności towaru nastąpi w ciągu 14 dni od momentu zakupu, Klient ma prawo żądać wymiany produktu na nowy w trybie przyspieszonym. Tryb przyspieszony dotyczy tylko produktów nienoszących śladów użytkowania. Jeżeli niezgodność zostanie uznana, a reklamowany towar będzie dostępny na magazynach sklepu, nowy towar zostanie wysłany niezwłocznie po dostarczenia niezgodnego towaru do sklepu. Jeżeli nie będzie to możliwe sklep zaproponuje nabywcy zwrot równowartość ceny produktu lub zaproponuje inny dostępny w sklepie towar o podobnych parametrach. 

W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, wszystkie koszty dostawy ponosi sklep.

Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) art. 7, w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach rozsądku. Dopuszczalne jest otwarcie opakowania w celu obejrzenia towaru, lecz zwracany towar nie może być używany. Zgodnie z ustawą, możliwość zwrotu nie dotyczy nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu, towar należy odesłać na adres ro:story Nico Strauch – reklamacje Lindenallee, 15366 Hoppegarten (Germany) . Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy, dowód zakupu oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. Sklep niezwłocznie dokonuje sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia ww. wymagania sklep w ciągu 7 dni dokonuje zwrotu środków na wskazany rachunek bankowy.

Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Nie dotyczy to przypadku, kiedy produkt został uszkodzony w transporcie, o czym klient powinien niezwłocznie po odbiorze paczki poinformować sklep Rostory.pl. W takim przypadku klient może także złożyć pisemne oświadczenie o uszkodzeniu zawartości paczki u kuriera/osoby dostarczającej.

Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu Rostory.pl nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. 

Klient do jednego zamówienia może wykorzystać tylko jeden bon rabatowy, w przypadku skorzystania z więcej niż jednego bonu zrealizowany zostanie tylko ten z najkorzystniejszą ofertą dla klienta.

Cennik sklepu nie stanowi oferty w rozumieniu prawa. Zamieszczone ceny są tylko zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art. 71 KC. Zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

Zakupy realizowane za pośrednictwem sklepu internetowego Rostory.pl wysyłane są na terenie Polski, Europy i całego świata.

Klient jest zobowiązany do dokładnego zabezpieczenie wysyłanego towaru (w celu uniknięcia uszkodzeń podczas transportu) w relacji klient – sklep Rostory.pl.